4 نکته که در تهیه فایل های چاپی بزرگ باید به آن‌ها توجه کنیم

چهار روش برای تهیه فایل های چاپی بزرگ

برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکلی در ااستفاده از خدمات چاپ، با چهار جنبه زیر در رابطه با چاپ فایل های چاپی بزرگ خود شروع کنید:

ما در شرکت خدمات چاپ، بسته بندی و تبلیغات نگاه خدمات چاپ افست با کیفیت بالا و قیمت مناسب و ارزان را تضمین می‌کنیم.

مشخص کردن رزولوشن تصویر

تصویری که می خواهید چاپ با فرمت بزرگ شما مشاهده شود را در ذهن خود تصور کنید: از چه فاصله‌ای ، با چه زاویه ای و با چه نوری تصویر چاپ شده شما دیده می‌شود؟ از اینجا می توانید DPI ایده آل (نقطه در اینچ) را دریابید تا بهترین وضوح تصویر را برای چاپ در قالب بزرگ دریافت کنید. به عنوان مثال ، تصاویر چاپ شده ای که از بالا قرار داده خواهند شد و از فاصله دور مشاهده می شوند (مانند بنرها) به وضوح تصویر بالایی احتیاج ندارند – بنابراین بهتر است بیشتر روی یک طرح جسورانه تمرکز کنید تا برای بیننده جذابیت بیشتری داشته باشد.

به عنوان یک معیار کلی ، تصاویر چاپی که از فاصله ۹ متری یا بیشتر دیده می شوند می توانند فقط با ۷۵ DPI کارایی داشته باشند ، برای کسانی که از ایستگاه های اتوبوس یا آن طرف خیابان دیده می‌شوند ۹۰-۱۳۰ DPI کافی است و تصویر‌های چاپی که از نزدیک یعنی کمتر از یک متر دیده می‌شوند حدود ۳۰۰ DPI نیاز دارند.

از مرحله اول مشاوره اولیه، انتخاب فرآیند، تکمیل و اجرای نهایی، تیم متخصص ما در شرکت خدمات چاپ، بسته بندی و تبلیغات نگاه شما را در هر مرحله راهنمایی می کند و اطمینان حاصل می کند که نتیجه نهایی مورد رضایت شما باشد.

رزولوشن تصویر برای چاپ

برنامه طراحی خود را انتخاب کنید

در بیشتر موارد ، استفاده از برنامه های مبتنی بر وکتور مانند Adobe Illustrator ایده آل است به طوری که صرف نظر از اندازه ای که تصویر باید تنظیم شود، بازهم کیفیت تصویر ثابت باقی میماند به بیان دیگر هر چه تصویر را زوم کنید کیفیت آن افت نمی کند. اگرچه ، بسته به نوع روش چاپ (دیجیتال ، صفحه نمایش ، افست و غیره) برنامه مورد استفاده یا نحوه استفاده از آن ممکن است متفاوت باشد.

نوع فایل مورد نیاز خود را ذخیره کنید

ارائه دهندگان چاپ فرمت های فایل دلخواه خود را دارند ، بنابراین بهتر است قبل از شروع به کار بررسی کنید و ببینید که کدام نوع فایل را برای ذخیره تصویر خود نیاز دارید. بیشتر اوقات ، پرونده ها به صورت یک قالب فایل تصویری با برچسب TIFF یا EPS ذخیره می‌شوند.

برای تصاویر ساخته شده با استفاده از فتوشاپ ، فایلها معمولاً به عنوان پرونده TIFF ذخیره می شوند زیرا لایه ها و سایر ویژگی‌های فتوشاپ را در محصول نهایی حفظ می کند. از طرف دیگر ، طرح‌های Adobe Illustrator و سایر تصاویر مبتنی بر وکتور بیشتر مناسب پرونده‌های EPS هستند. اما بسته به روش چاپ و شرکت ، انواع فایل های دیگر (مانند PDF) ممکن است لازم باشد – بنابراین بهتر است قبل از شروع طراحی چاپ با قالب بزرگ ، با ارائه دهنده چاپ خود مشورت کنید.

بررسی کنید آیا به حاشیه نیاز دارید یا نه

بررسی کنید آیا به حاشیه نیاز دارید یا نه

این مورد بیشتر برای چاپ‌های دیجیتال ، صفحه ای و افست اعمال می شود اما یک مرحله اساسی در آماده سازی فایل‌های چاپی بزرگ است که نباید از آن غافل شد. هنگام تنظیم چاپ‌های بزرگ در مکان‌های مورد نظر، “حاشیه” فضای کافی را برای چاپ ایمن بدون از دست رفتن هیچ قسمتی از طرح را فراهم میکند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .