نحوه انتخاب رنگ مناسب برای برند خود و لوگوی آن

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار کوچک خانگی را دارید یا میخواهید یک پیج اینستاگرام باز کرده و در آن به معرفی خدمات خود بپردازید، اولین قدم تهیه یک لوگوی زیبا و متناسب با نوع خدمات خود با رنگ بندی مناسب است. رنگ نقش مهمی در برقراری ارتباط دارد. رنگ ها فقط رنگ نیستند ، آنها پیامی را منتقل می کنند و این یک واقعیت مهم است که باید در هنگام ترسیم استراتژی نام تجاری خود به خاطر بسپارید. این که آیا شما تازه در حال راه اندازی کسب و کار خود هستید و در حال حاضر در مرحله طراحی آرم شرکت خود هستید یا نام تجاری جدیدی را ایجاد می کنید، باید به انتخاب رنگ خود دقت کنید. عجله در این فرآیند آسان است زیرا شما از دیدن نام تجاری جدید خود که بصورت فعال در سراسر وب و محصولات چاپی شما انجام می شود هیجان زده هستید. لحظه ای وقت بگذارید و در مورد گزینه های خود تأمل کنید و هر یک را با دقت بررسی کنید. در این مقاله نکات و نکاتی در مورد چگونگی دستیابی به یافتن رنگ مناسب برای آرم و نام تجاری خود آورده شده است.

می خواهید چه پیامی را منتقل کنید؟

کار با یک طراح گرافیک یا طراحی آرم و دارایی های برند خود هیجان انگیز است. شما شاهد به دنیا آمدن نام تجاری خود هستید. یک ایده تجاری اغلب تا زمانی که در قالب یک آرم نشان داده نشود، احساس واقعی بودن نمی‌کند همان چیزی که با دیدن نام و شعار شرکت شما به شکل آرم در صفحه یا کاغذ نشان داده شده است و شما را ذوق زده میکند! امااااا این هیجان باید کنترل شود! در این مرحله بسیاری از کارآفرینان اشتباه می کنند. آن‌ها به دلخواه خود قلم‌ها ، طرح‌های گرافیکی و رنگ‌ها را انتخاب می‌کنند. رنگ به طور خاص نشان دهنده رنگ مورد علاقه صاحب مشاغل است. فقط به این دلیل که آبی را دوست دارید به این معنی نیست که رنگ آبی با مشتریان اصلی شما صحبت می کند یا پیام شما را به طور موثر منتقل می‌کند. توصیه می شود قبل از انتخاب رنگ برند خود، یک قدم به عقب برگردید و تصمیم بگیرید که اولین پیام شما چیست. هنگامی که دانستید پیام شما چیست و چگونه با تجارت شما همسو است ، می توانید رنگ را انتخاب کنید.

رنگ‌ها و معنی آن‌ها

مدتهاست که رنگها و تأثیر آنها در روانشناسی مورد بررسی قرار گرفته است. طراحان گرافیک و هر هنرمند تجسمی به خوبی از رنگ ها و معنی آنها آگاه هستند. در اینجا برخی از محبوب ترین رنگ های مارک و پیامی که آنها منتقل می کنند آورده شده است:

رنگ آبی

در هنگام نام تجاری ، یک انتخاب واقعاً محبوب است. دریایی از آرم های آبی را در بخش هایی مانند امور مالی ، فناوری و بیمه مشاهده خواهید کرد. تعجب آور نیست زیرا رنگ آبی اعتماد ، وفاداری و ثبات را به شما منتقل می‌کند.

رنگ سبز

یکی دیگر از رنگ های معروف تجاری است و فقط در بخش محیط زیست نیست. به عنوان مثال بسیاری از دستگاه های جوجه کشی و شرکت های سرمایه گذاری بذر از لهجه های سبز در مارک تجاری خود استفاده می کنند زیرا این نماد رشد است. رنگ سبز همچنین نشان دهنده هماهنگی ، طراوت و باروری است.

رنگ قرمز

اشتیاق ، میل و عشق را به شما منتقل می‌کند. همراه داشتن یک پالت رنگ قرمز مطمئناً مورد توجه برند شما قرار می گیرد. انتخاب رنگ قرمز برای آرم های برنامه دوستیابی آنلاین اختصاص ندارد. قرمز همچنین مخفف نیرو ، قدرت و خطر است.

رنگ زرد

نشان دهنده خوشبختی ، شادی ، انرژی و عقل است. زرد غالباً به عنوان رنگ مارک ثانویه استفاده می شود زیرا در بعضی مواقع می تواند بسیار سبک بخواند. وقتی نوبت به وب و چاپ می رسد ، می خواهید مطمئن شوید که رنگ شما بیرون است.

رنگ بنفش

بنفش پیام اشراف ، تجمل و جاه طلبی را می رساند. بنفش ، مشابه زرد، اغلب به عنوان رنگ لهجه استفاده می‌شود. از آنجا که این رنگ پررنگ است، بسیاری از مارک ها به رنگ بنفش نیستند. بلکه آن‌ها آن را با مکمل دیگری ترکیب می‌کنند یا به دنبال سفید یا سیاه با لهجه های بنفش هستند.

رنگ سیاه

علاوه بر رنگ‌های اصلی‌، بسیاری از مشاغل نیز فقط به دنبال ظاهر کاملاً سیاه مارک هستند. این البته روند تصمیم گیری را بسیار راحت تر می کند. رنگ مشکی برای بسیاری از مشاغل انتخاب درستی نیست. رنگ سیاه ظرافت ، رسمیت و رمز و راز را منتقل می کند. اگرچه این یک انتخاب عالی برای محصولات مد سطح بالا است ، اما یک انتخاب مناسب برای یک مدرسه یا یک تامین کننده جایگزین پا نیست.

هنگامی که در حال تصمیم گیری در مورد رنگ مناسب برای نام تجاری خود هستید ، توصیه می شود از یک چرخ رنگی استفاده کنید که به طور موثر معنی هر رنگ را بیان کند.

رقبای شما از چه رنگ‌هایی استفاده می‌کنند؟

شما و تجارتتان بی نظیر هستید و هدف این است که در برابر رقبای خود برجسته شوید. به سادگی کپی کردن آنچه که رقبا از نظر مارک تجاری انجام می دهند کافی نخواهد بود. از طرف دیگر مخالف بودن و انتخاب رنگ های مخالف ، فقط به این دلیل که بلیط برنده هم نیست. توصیه می شود رقابت خود را مطالعه کنید تا بتوانید بفهمید چه عواملی مثر است. رقبای موفق که کاملاً تثبیت شده باشند ، ممکن است قبلاً حق الزحمه خود را پرداخت کرده باشند و فهمیده باشند که کدام یک از رنگهای تجاری پیام آنها در طی سالهای گذشته بهتر است الهام گرفتن از کسی که قبلاً در جایگاه شما موفق است ، ضرری ندارد.

وقتی شک دارید یک نظرسنجی انجام دهید

اگر نمی توانید در مورد رنگ یا پیام تجاری تصمیم بگیرید ، از خارج بازخورد بخواهید. اگر به پیام خود پایبند باشید، ممکن است چند تکلیف برای انجام دادن داشته باشید که بزرگتر از انتخاب رنگ آرم است. ابتدا شناسایی پیام خود بسیار مهم است. هنگامی که شما و شریک تجاری خود تصمیم گرفتید که می توانید از دوستان و خانواده خود درخواست کمک کنید. گزینه های مختلف رنگی را به آنها ارائه دهید و از آنها بپرسید کدام یک را بیشتر دوست دارند و چرا. توصیه می شود علاوه بر نظرسنجی از افراد نزدیک خود ، بازخورد بی طرفانه ای از مشتریان بالقوه و سهامداران دریافت کنید. پس از اتمام تمام بازخوردهای حضوری ، می توانید از ابزاری مانند Google Surveys استفاده کنید. شما به راحتی می توانید یک نظرسنجی ایجاد کنید ، نمونه های رنگی یا آرم های بسیار رنگی را در آن تغییرات رنگ بارگذاری کنید و نظر سنجی را منتشر کنید. این ابزار نظرسنجی بسیار عالی است زیرا شما می توانید تعداد مشخصی از پاسخ ها را با توجه به اطلاعات جمعیتی اصلی خود با نرخ مناسب سفارش دهید.

مقیاس رنگ برند شما چگونه خواهد بود

هنگامی که آرم خود را ایجاد می کنید ، پایه و اساس تمام دارایی های مارک تجاری شما است ، به یاد داشته باشید که رنگ رنگ انتخابی شما چگونه مقیاس بندی می شود. اگر اهداف بلند پروازانه ای برای کسب و کار خود دارید و رشد زیادی را دنبال می کنید ، سعی کنید رنگ مارک خود را در مواد مختلف مانند کالاها ، وب ، چاپ و غیره ترسیم کنید. آیا آرم و رنگ مارک شما در لباس کارمندان ، دیوارهای فروشگاه ، تبلیغات خوب است مواد ، آگهی های نمایش تجاری و غیره این توجه به ویژه در صورتی که به دنبال رنگ پررنگ یا بلند مانند صورتی داغ یا بنفش بروید بسیار مهم است. ممکن است در دوزهای کوچک خوب به نظر برسد اما اگر یک جلوی فروشگاه را نقاشی کنید ممکن است بیش از حد باشد.

رنگ و چاپ

برای افزودن جنبه دیگری ، هنگام انتخاب رنگ مارک خود باید چاپ و بسته بندی را در نظر بگیرید. برخی از رنگ ها و بسته بندی ها فقط برای روند چاپ بهتر عمل می کنند. رنگ در صورت چاپ در مقابل صفحه می‌تواند متفاوت باشد. چاپ لوگوی خود در چند رنگ نیز برای جلوگیری از هرگونه مشکلات آینده هم ایده خوبی است. بسته بندی باید قبل از تعهد و ارائه به یک مجموعه خاص، آزمایشی چاپ شود. مطمئناً هنگامی که برای اولین بار از طریق طراحان گرافیک خود یک آرم در پیوست ایمیل به شما ارائه می شود ، فراموش کردن ملاحظات چاپ چیز عجیبی نیست. اگر طرح تبلیغاتی و تجاری شما به چاپ زیادی احتیاج دارد ، باید زمان مشخصی را تعیین کنید تا بفهمید بهترین کار چیست. به طور کلی شما می خواهید از رایج ترین اشتباهات در طراحی چاپ جلوگیری کنید.

نتیجه‌گیری

هنگامی که مردم به آرم ها و مارک های شرکت های معروف نگاه می کنند ، غالباً زمان صرف نظر از رنگ را دست کم می گیرند. شرکتهای Fortune 500 اغلب میلیونها دلار صرف خرید مارکهای جدید می کنند. برای بسیاری از مغازه های مادر و مغازه ها ، انتخاب رنگ و استفاده از آن درست نیست. اگر در ساختن یک برند حرفه ای جدی هستید که می توانید مقیاس خود را تنظیم کنید و به آن افتخار کنید باید به انتخاب رنگ مناسب زمان مناسب خود بپردازید. برای شما کم نیست که در طول روند آرم کاهش سرعت پیدا کنید و گزینه های رنگ مارک خود را به دقت بررسی و وزن کنید. اگر عاقلانه انتخاب کنید ؛ با این حال ، داشتن رنگهای مناسب که با مشتریان شما و سایر سهامداران صحبت می کنند ، نکات منفی بسیاری وجود دارد. اینکه برند شما توجه مشتریان بالقوه را به خود جلب کند و به یاد ماندنی شود برای موفقیت شما بسیار مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *