آینده صنعت چاپ در سال 2021

ترندها و پیشبینی‌های سال ۲۰۲۱ در صنعت چاپ

سال ۲۰۲۰ نقطه تغییر در بسیاری از کسب و کارها بود و صنایع بسیاری با موج تغییر همراه شدند. صنعت چاپ نیز یکی از صنایعی است که با این موج همراه شده و در حال تغییر و تحول است. بیایید با هم به تغییراتی که انتظار میرود در سال ۲۰۲۱ در صنعت چاپ رخ دهد نگاهی بیاندازیم.

برای ظهور قویتر در سال ۲۰۲۱ ، فعالان صنعت چاپ باید طرز تفکر آینده خود را در پیش بگیرند تا بتوانند به سرعت با تحولات جدید خو بگیرند – یا خطر عقب ماندن را داشته باشند. با ظهور covid-19 صنعت چاپ اداری با طوفانی رو به رو شده است. COVID-19 تحول دیجیتال را تسریع کرده و انتقال به “دفتر بدون کاغذ” را سرعت بخشیده، این بدان معناست که ایستادگی روی روشهای قدیمی دیگر برای بازیکنان این صنعت ییک گزینه نیست.

امااااا از آن جا که با هر بحرانی فرصتی هم پیش می آید و در حالی که صنعت چاپ اداری در طی همه گیر شدن به شدت ضربه بزرگی خورده است ، ۲۰۲۱ سالی خواهد بود که بازیگران صنایع مختلف مجبور به استفاده از فرصت های فراتر از چاپ می شوند.

این صنعت نیاز به چنین تغییری را تأیید می کند. آخرین مطالعات Quocirca نشان داد که دو سوم از فعالان صنعت معتقدند که همه گیری COVID-19 فرصتی برای نوآوری است و ۵۶٪ گفتند که منجر به تغییر در مدل های عملیاتی آنها می شود.این صنعت در چهارراهی قرار دارد که کسانی که راهی را برای اختراع مجدد در پیش می گیرند و از روندهای زیر بهره می برند ، بعد از سال ۲۰۲۱ قویتر ظاهر می شوند.

این اولین مورد از سری ۵ ترند برای سال ۲۰۲۱ است که Quocirca معتقد است فرصت هایی برای صنعت چاپ ایجاد می کند.

آغاز یک پایان برای علاقه‌مندان روش سنتی صنعت چاپ

شیوه چاپ اداری به دلیل تحول سریع تقاضای مشتری ، فناوری های جدید دیجیتالی همراه با فشارهای حاشیه ای ، مدل های تجاری جدید و عدم اطمینان اقتصادی ، برای ایجاد اختلال آماده شده است. مدل فروشنده سنتی مبتنی بر فروش معاملات یا قرارداد خدمات اولیه بر اساس یک نظر قدیمی ساخته شده و برای رشد در آینده نامناسب است. چنین رویکردهایی از نظر مالی پایدار نیستند و امروزه ، در یک بازار رو به زوال ، شرکای کانال سنتی تحت فشار برای یافتن جریان های درآمد جدید و تطبیق مدل های تجاری در میان حاشیه های فرسایشی و کالای سخت افزاری هستند. کسانی که نتوانند با مدل جدید سازگار شوند از کار خارج می شوند.

چاپ سه بعدی

این تکنولوژی کاربر را قادر می سازد اشیا ۳ بعدی را تولید کند. این فناوری در بسیاری از صنایع خصوصاً در صنعت تولید نقش محوری دارد. با استفاده از چاپگر سه بعدی در صنعت تولید و افزودن لایه به لایه مواد مانند پلاستیک ها و فلزات ، اشیا پیچیده هم به سرعت و هم با هزینه کم تولید می شوند.

تجربیات

در دنیای چاپ دیجیتال و صنعت چاپ ، سازمان ها و شرکت های بزرگ برای دستیابی به سبد محصولات گسترده تری مانند امنیت چاپ به تخصص IT بالا نیاز دارند.

چاپ دیجیتال ورق دار

این یک مفهوم نسبتاً جدید در صنعت چاپ است و فقط چند سال است که مورد استفاده قرار گرفته است. چند شرکت مشهور که این سبک چاپ را پذیرفته اند شامل HP ، Fujifilm و Konica هستند. چاپ ورق از کیفیت برتر لیتوگرافی است که از ورق های کاغذ تغذیه دستی یا رول تغذیه مداوم استفاده می کند که در صورت لزوم قابل برش است. شرکتهای چاپی تجاری از این سبک چاپ بهره مند می شوند زیرا آنها ورقهای B2 (707x500MM) را چاپ می کنند.

چاپ ابری

چند سازمان از این روند استفاده می کنند. با این حال هنوز به طور کامل استفاده نمی شود و مرسوم نشده است. این روند جدید به تدریج توسط افراد بیشتری پذیرفته می شود و به مردم امکان می دهد از طیف وسیع تری از دستگاه ها مانند تلفن و تبلت برای کارهای چاپی خود استفاده کنند.

چاپ بسیار مقرون به صرفه تقاضای بالایی دارد

چاپ دیگر فقط مختص شرکت های بزرگ نیست. وقتی صحبت از کارایی هزینه می شود ، پرینترهای لیزری به راحتی از چاپگرهای جوهر افشان پیروز می شوند. کارتریج های تونر لیزری در مقایسه با کارتریج های جوهر بازده صفحه بسیار بالاتری دارند. حتی اگر کارتریج های تونر هزینه بیشتری داشته باشند ، هزینه تونر لیزر برای هر صفحه هنوز بسیار کمتر از یک کارتریج جوهر است.

امنیت در چاپ

چاپ امنیتی ، حوزه صنعت چاپ است که به چاپ مواردی مانند اسکناس ، چک و گذرنامه می پردازد. این رایج ترین و مهمترین بخش صنعت چاپ است به طوری که هیچ شرکت یا سازمانی نمی تواند بدون فاکتور سیستم امنیتی کار کند. از این جنبه ، تغییرات شگرفی زیادی ایجاد شده است. این اقدام حیاتی توسط این شرکتهای چاپی برای اجرای برخی مراحل سخت انجام شده است.

برای مشتریان خود منعطف باشید

هر چه برای مشتریان خود منعطف تر عمل کنید آنها بیشتر به سوی شما می آیند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

من موافق این قوانین هستم .